benim kıymetli izleyenlerim

26 Aralık 2014 Cuma

MANUKA BALI
İYİLEŞTİREN BAL
MANUKA BALI
Manuka balının olağanüstü özellikleri onu cilt bakımında etkili bir bileşen yapar. Manuka balının cildiniz için faydaları olağanüstüdür. Nemlendirici, besleyici, iyileştirici, gençleştirici ve koruyucu. Yüzyıllardır cilt bakımı ve cilt güzelliği için kullanılmıştır. Manuka bitkisinden elde edilen özel aktif bileşenleri içerir ki bu bileşenler bu balı ciltte biyolojik olarak en aktif ve en faydalı ballardan biri haline getirir. Manuka balın, yara iyileştirmesini tetikleme ve sağlıklı cildi destekleme gücü bir çok kez belgelenmiştir. Cilde uygulandığında, balın bağışıklık sistemini harekete geçirdiği ve hücre metabolizması için besin ve hızlı doku onarımı sağladığı bildirilmiştir,ayrıca ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olan laktik asit içermektedir.
Manuka balının benzersiz Manuka faktör olrak ifade edilen (UMF – unique Manuka factor) biyoaktif özelliği, onun deri ve yara enfeksiyonlarına neden olan E.coli ve Staph.aureus bakterilerine karşı güçlü antimikrobiyal aktivitesiyle ile ilgilidir. Nemlendirici olarak Manuka balı, hücreleri yenileyerek kuru, çatlamış ve hasarlı deriyi iyileştirir ve nemlendirir ve cilde renk verir, daha genç ve yumuşak bir görünüm sağlar. Manuka balı ayrıca kafa derisini de besler ve canlandırır, saçların daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.Geçenlerde gittiğim bir arkadaş toplantısında kullanıp memnun oldukları bu balı anlatıp duruyorlardı.
İlk defa duyduğum bu bal hakkında hiç bir bilgi sabi değildim doğal olarak.Kullanıp öve öve bitiremedikleri bu bal meğer Türkiye'de uçuk fiyattan satıldığı için yurt dışına gidenlerden istenip uygun fiyata gelmesi sağlanıyormuş.
Uygun fiyat derken öyle böyle değil baya bi indirimli elime geçti.
Şöyle bir internetten satış fiyatlarına bakınca benim 30 dolara almış olmama inanamadım.
internette 200 tl ye satılıyor.
Biz konuştuğumuz sırada ABD de olan bir arkadaşı arayıp kaç kişi istiyorsa rica ettik .Sağolsun o da getirmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bendencesitlemeler